Ciekawe lekcje

 

Kolorowy dwunastokąt

W dniu 03. 03. 2015 r. odbyły się zajęcia miedzy przedmiotowe z matematyki i techniki. Na zajęciach bardzo aktywnie pracowali uczniowie klas czwartych.  Dzieci pogłębiały wiadomości z geometrii dotyczące wielokątów oraz usprawniały umiejętności posługiwania się igłą i  nitką, wyszywały przekątne w wielokącie. Efektem ich pracy był kolorowy dwunastokąt.

 

 


 

ZAJĘCIA INTEGRACYJNE W KL. 4B I 5B

W dniu 11. 04. 2013 r. uczniowie klas 4b i 5b uczestniczyli we wspólnych zajęciach pt. „Spotkanie z symetrią”. Dzieci przypomniały czego dowiedziały się o symetrii na lekcjach matematyki i gdzie występuje ona w naszym otoczeniu np. w sztuce, w przyrodzie.

Następnie uczniowie w grupach wykonywali ćwiczenia związane z symetrią - dokańczali rysunki tak, aby otrzymać wzory symetryczne, które następnie kolorowali. Wycinali też kolorowe, symetryczne serwetki. Zajęcia odbywały się przy muzyce relaksacyjnej.

Ta forma zajęć spodobała się bardzo dzieciom. Zaangażowały się one w pracę i chętnie pomagały sobie nawzajem.

 


 

4c - savoir-vivre w teorii, za tydzień w praktyce - lekcja zachowania w pizzerii


Lekcja przyrody w terenie

Dnia 12.05.2012 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Rajdzie Wygasłych Wulkanów. 23 osobowa aktywnych turystów odwiedziła kilka ekomuzeów. Podczas wyprawy zwiedziliśmy stary młym, szkółkę iglaków, hodowlę kóz oraz psów haskich. Największym przeżyciem dla uczniów było zdobycie szczytu Ostrzycy Proboszczowickiej - wygasłego wulkanu. Kiedy cała drużyna odpoczywała przy ognisku piekąc kiełbaski Gabryś Świerbutowicz wytężał swój umysł konkursie krajoznawczym. I warto było, ponieważ zajął III miejsce. Już szykujemy się na następną wyprawę.

 

 


 

Szyfrowanie na matematyce w 3b - Jakie to liczby?

 


 

Lekcja plastyki w MCK

 


 

Zajęcia ruchowe w  Sportfanclubie

 

 


 

Lekcja matematyki w nowej matematycznej pracownii multimedialnej - uczyliśmy się kodować wyrażenia

algebraiczne.